10 липня

Підготовка основи

Саме ретельно підготовлена основу є гарантією якості укладання тротуарної плитки, тому до даного етапу робіт слід підійти з особливою увагою. На совість зроблена основа не дасть доріжці або майданчику з часом просісти, тим самим забезпечивши покриттю довговічність.

Підготовка основи

Насамперед, прибираємо старе покриття, якщо воно було, і на глибину 15-20 см прибираємо дерен. Стежимо, щоб не залишилося корінців або не залетіли насіння рослин. Хоча вода може просочуватися в щілини, все ж буде краще спланувати стік води. Якщо ґрунт дуже глинястий, в найглибшій частині траншеї бажано влаштувати дренаж. Для того щоб вода стікала на краю, робимо поперечні і поздовжні ухили. Незалежно від того чи вкладається плитка на рідкий розчин, суху суміш або пісок, в якості підстави завжди використовується щебенева або пісочна подушка.
Щоб підсилити підставу, в окремих випадках на піщано-гравійної суміші може бути зроблена ще і бетонна стяжка.

Підготовка основи

У першу чергу на одному рівні і на одній висоті укладаємо і утрамбовуємо щебінь або гравій. На утрамбованій основі споруджуємо проміжний шар з піску, в ущільненому стані товщина якого повинна складати 3-5 см і бути такою, щоб тротуарна плитка перед утрамбовкой височіла від бажаної висоти покриття приблизно на 1 см. Між шаром щебеню і піску можна прокласти геотекстиль, який забезпечить вільну протоку води, але при цьому не дасть піску просипатися в шар щебеню, зробивши підставу більш міцним і довговічним. Шар піску щедро змочується водою.

Трамбовка в сонячний день виконується приблизно через дві-три години, а в похмуру погоду на наступний день. В якості верхнього укладального шару можна використовувати готову суху суміш або самостійно приготовану цементно-пісочну суміш у співвідношенні 1 до 3. Засинаємо суміш шаром 3-4 см. Щоб було легше витримати однакову товщину на всій ділянці, можна скористатися направляючими з трубок. Граблями рівномірно розподіляємо суміш по розміченому ділянці. Швелером робимо стяжку до рівній поверхні.Поділитись сторінкою в:

Схожі статті

Пісок, гранвідсів, щебінь

Пісок, гранвідсів, щебінь

Пісок, гранвідсів, щебінь
Тротуарні бордюр та відлив

Тротуарні бордюр та відлив

Тротуарні бордюр та відлив
Укладання плитки

Укладання плитки

Укладання плитки

Коментарі

Коментувати

* Всі коментарі публікуються тільки після пре-модерації.
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Захисний код:
оновити, якщо не видно коду

Введіть код:Навігація