02 липня

Укладання плитки

Плитку слід укладати від себе, щоб не порушити підготовлену поверхню. Укладання бажано проводити по діагоналі, кожну нову плитку укладаючи таким чином, щоб вона максимально щільно примикала до попередньої, що допоможе уникнути збільшення товщини швів.
Зазору між плитками в 1-2 мм для наступного заповнення сухою сумішшю або піском цілком достатньо для створення міцного і надійного покриття. Покладену плитку утрамбовуємо дерев'яної киянкою. Якщо плитка лягла не зовсім рівно, акуратно підкладаємо під неї кельмою пісок і знову вирівнюємо трамбівкою. Після закінчення укладання виступаючі елементи мощення вирівнюємо гумовим молотком під будівельний рівень.

Укладання плитки

Якщо задумані доріжки і майданчики мають нерівні форми або використовуються фігурні елементи, плитку доведеться різати, але приступати до цього слід тільки після укладання всієї цілої плитки. Тротуарна плитка розрізається спеціальним ножем або звичайною болгаркою з диском для бетону. Перед різкою плитку обов'язково прикладаємо до майбутнього місця укладання й креслимо лінію, по якій будемо відрізати зайві частини.
Надати майданчику або доріжці точну геометричну форму і рівномірно заповнити незавершені ділянки запилених за формою плитками допоможе установка пішохідного бордюру.

Для установки бордюру по краях покладеною плиткою майданчика по натягнутому шнуру викопуємо траншею необхідного розміру і глибини таким чином, щоб верх плитки на висоту фаски перевищував верх бордюру. Виставляємо бордюр на рідкий розчин М100. Борти бордюру проливаємо розчином М100 та засипаємо піском.

Укладання плитки

Поклавши плитку, перевіряємо майданчик на предмет опуклостей і нерівностей. Усунувши дефекти, присипаємо всі шви сухою цементно-піщаною сумішшю, змітаємо надлишки і зі шланга з розпилювачем добре воложимо суміш у зазорах. У разі якщо суміш у швах сильно просіла, підсипаємо в зазори між тротуарними плитками ще трохи суміші. Це дуже важливий момент, оскільки правильно розподілений по стиках пісок буде брати на себе навантаження, які припадають на поверхні примикаючих плиток, зробивши покриття більш твердим і надійним.
Пісок, який використовується для приготування сухої суміші для заповнення зазорів між плит обов'язково повинен бути чистим, без органічних домішок і солей, які можуть спровокувати появу рослинності. Ходити по вимощеної доріжці бажано не раніше ніж через 2-3 дні після укладання плитки.

Як і будь-яке інше покриття, тротуарна плитка вимагає відповідного догляду. Щоб вона радувала око, її регулярно слід чистити. Сіра плитка менш примхлива у догляді, а от кольорову плитку час від часу доведеться мити. У зимовий час для прибирання з плитки снігу і льоду не можна використовувати металеві інструменти. Металеві ломики і лопати можуть пошкодити глянцеву поверхню плитки. Щоб запобігти ерозії поверхні плитки, категорично забороняється посипати доріжки солевмісні абразивні суміші. Замінити їх можна чистим річковим піском. Також тротуарна плитка не дружить з лаками, фарбами та іншими хімічними речовинами.Поділитись сторінкою в:

Схожі статті

Характеристики тротуарної плитки

Характеристики тротуарної плитки

Характеристики тротуарної плитки
Підготовка основи

Підготовка основи

Підготовка основи
Переваги тротуарної плитки

Переваги тротуарної плитки

Переваги тротуарної плитки

Коментарі

Коментувати

* Всі коментарі публікуються тільки після пре-модерації.
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Захисний код:
оновити, якщо не видно коду

Введіть код:Навігація